Αναζήτηση

Κυριακή 3 Νοεμβρίου 2013

"ΜΙΛΗΣΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ ΑΕΤΟΥ" ΑΕΤΟΣ - ΚΑΒΟΣ 3-2

Για όσους δεν ξέρουν από μπαλόνι, δε λέει τίποτα το σκορ, για όσους γνωρίζουν όμως, το ψυχολογικό σοκ του 69', από 2-0 να γίνει 2-2, σε τέσσερα λεπτά....λίγες ομάδες μπορουν να το διαχειριστούν, όχι μόνο στην Κέρκυρα και όχι μόνο σε τοπικό Πρωτάθλημα. Η ομάδα έδειξε ότι μπορεί για μεγάλα πράγματα, όταν παίζει με σοβαρότητα, νηφαλιότητα και ομαδικότητα. Δεν ξέρω αν σωθούμε, πέσουμε , ανεβούμε , γνωρίζω όμως ότι όταν θέλουμε μπορούμε ...

Στο ματς τώρα, γνωρίζαμε ότι ο Κάβος θα μπει , με στόχο μόνο νίκη και το πρώτο 10λεπτο, πραγματικά είχαν μια υπεροχή, όμως μέχρι εκεί. Η ομάδα ήταν στημένη καλά αμυντικά και ήδη ξεκίνησε την πίεση.

30' ΓΚΟΛ -----Ο Τσιλιμπάρης βρήκε στην περιοχή τον Νέλο, εκείνος γυρίζει και με ψιλοκρεμαστό βολέ, κάνει το 1-0

31' Τραγικό λάθος της άμυνας του Κάβου, ο Νέλος χάνει απίστευτη ευκαιρία για το 2-0, αφού δεν πλάσαρε σωστά

43' Η πίεση στην περιοχή του Κάβου είναι αφόρητη, με πλαγιοκοπήσεις δεξιά - αριστερά , συγχιση στην άμυνα, εξουδετερώνεται ο τερματοφύλακας, η μπάλα στα πόδια του Νέλο, ο οποίος χάνει άλλη μια απίστευτη ευκαιρία

58' ΓΚΟΛ-- Μαγική μπαλιά 35 μέτρων από τον Κανάνη, ο Τσιλιμπάρης με πλάγιο βολέ κάνει το 2-0

65 '  ΓΚΟΛ -- Ολιγωρία του Πανδή στην έξοδο, ο Βλάσσης κάνει το 2-1 με ασίστ του "Κούκουμα"

69' ΓΚΟΛ ---ΟΛΙΚΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ , Κακή συνενόηση άμυνας -τερματοφύλακα, ο Βλάσσης κάνει το 2-2 και βάζει φωτιά στον αγώνα

72' Φάουλ στο παραθυράκι του Πανδή από το Κούκουμα, ο Πανδής κάνει μεγάλη απόκρουση και κρατάει το 2-2

80' ΓΚΟΛ ---Νέλος - Συναδινός και με πλασέ διαβήτη από το ύψος της περιοχής, πετυχαίνει το 3-2

84' Ο Νέλος βγαίνει τετ α τετ και.....χάνει άλλη μια τρομερή ευκαιρία, μάλλον τον ματιάσαμε από την κερκίδα

89 ' Ο Σαλβάνος που έχει περάσει σε θέση εξτρέμ , βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, ανατρέπεται και πέναλντι. Αναλαμβάνει να το εκτελέσει ο Κανάνη, ο τερματοφύλακας σώζει και κρατάει το 3-2.. πάμε για εμφράγματα

93' ΛΗΞΗ -- Μεγάλη νίκη, κρατάμε την καλή παράδοση με το Κάβο, 4 νίκες και μια ισοπαλία, πάμε με καλή ψυχολογία ένοψει του αγώνα με τον Αστέρα Μωραϊτικων.

Πολύ καλή εμφάνιση του Συναδινού και του Τσιλιμπάρη, αν ήταν πιο εύστοχος ο Νέλος, σήμερα θα παραμιλάγαμε, αλλά... ήταν ματιασμένος.

ενδεκάδα: ΠΑΝΔΗΣ, ΤΣΟΛΑΚΗΣ, ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ Θ., ΣΑΛΒΑΝΟΣ, ΜΙΧΑΛΑΣ Φ., ΝΕΛΟΣ , ΣΥΝΑΔΙΝΟΣ, ΚΑΝΑΝΗ, ΤΣΙΛΙΜΠΑΡΗΣ, ΜΙΚΛΙ, ΡΑΚΟΣ

....και από εδώ και στο εξής, για να μην μιλάνε μερικοί "LOYAL TO NONE"