Αναζήτηση

Δευτέρα 26 Οκτωβρίου 2009

SUPERLEAGUE: ΝΙΚΗΣΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥ Ο ΠΑΟ

SUPERLEAGUE: ΝΙΚΗΣΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΞΙΖΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Χωρίς να αξίζει τη νίκη κι εμφανίζοντας φανερά σημάδια κούρασης, ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-1 του μαχητικού αλλά άστοχου Εργοτέλη στο Φάληρο. Οι Κρητικοί έκαναν το 0-1 στο 23΄ με τον Σασιασβίλι, με τον Μήτρογλου να ισοφαρίζει στο 38΄. Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς άνοιξε με τον Εργοτέλη να χάνει απίθανες ευκαιρίες να κάνει το 1-2 και τον Ντουντού με εξαιρετικό τρόπο να δίνει τη νίκη στην ομάδα του στο 85΄.

Εύκολα πέρασε ο άσος του Πανιωνίου, που επιβεβαίωσε την αγωνιστική του άνοδο με το 3-1 επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Σκόρερ για τους κυανέρυθρους οι Γουνδουλάκης, Μπάλαμπαν και Καστελιόνε, προηγήθηκε με τον Ντιμπαλά ο ΠΑΣ.

Καμία έκπληξη δεν προκάλεσε το διπλό του Ατρόμητου στην Τρίπολη (1-2). Άλλωστε, σας είχαμε προειδοποιήσει πως το παιχνίδι ήταν Χ2 και πως το τελικό αποτέλεσμα θα παιζόταν στην αποτελεσματικότητα της ομάδας του Δώνη. Με τον Αναστασάκο να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο και τον Περόνε να τον ακολουθεί, οι Περιστεριώτες πήραν μεγάλη νίκη, παρ΄ όλη την αντεπίθεση των Αρκάδων στο τέλος.

SUPERLEAGUE: ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΣΕΡΙ ΤΟΥ Ο ΠΑΟ

Έστω και δύσκολα ο Παναθηναϊκός κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του ΠΑΟΚ και να συνεχίσει νικηφόρα στο πρωτάθλημα. Οι «πράσινοι» επικράτησαν 2-1 και διατηρήθηκαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με τον Ολυμπιακό. Στο άλλο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική, η Ξάνθη αν και βρέθηκε να χάνει 1-0 από την καβάλα, στο τέλος κατάφερε και γύρισε το ματς με αποτέλεσμα να κερδίσει 2-1.